Anlayamıyorum - ÇÖP BİDONU

Sağ Baştan Say

Home Top Ad

Post Top Ad

2 Ekim 2019 Çarşamba

Anlayamıyorum


Gübüristan

Kafamda dönen düşünceleri durduramıyorum bazen. O kadar çok plan ve detay ver ki; Büyük İskender Avrupayı fethederken bu kadar detaylı plan yapmış mıdır diye merak ediyorum.

Kafamdaki soruları ve onlara verilebilecek cevapları durduramıyorum. X firmasının bilmem ne işi için bulunabilecek en karlı ve mantıklı çözümde Y uygulamasını yaptığımda elde edilecek kar, patronun Z ihtiyacını karşılacak ve bana para kazandıracak mı? Ben bu işlemi yaparken çevremdeki  çok bilmişler ve bir bok olamadan çok kazanmak isteyenlerin gözünü doyuracak mı? Bu gözü doymayanlara kazandırabilmek için yine X  firmasından ne kadar kazanmalıyım ki evime dolgun ücret götürürken hem patronu hem de bu gözü doymayan bir bok bilmeyenleri de memnun edeyim. Tabii bunları yaparken en büyük hatta en önemli sorun, ahirete kadar dişi bir sinekle bile muhatap olmamamı isteyen karımı memnun edebilecek miyim? Aslında ahiret bile az gelir. Mesela cehenneme gidecek olsam orda erkeklere özel hazırlanmış yanma odalarını tercih edebilmem gerek. Cenneti anlatmıyorum bile çünkü orada istediğin kadar huriler emrine amade. Bu sebeptendir ki, bu hayatta en sevdiğim olan varlık için sike sike cehenneme gidicem. İkimizin de cennete gitme gibi bir ihtimali yok çünkü.

Kafamdaki düşünceleri durdurabilmek için çözüm arıyorum. Bulamıyorum çünkü çözüm kafamda yer edinen her sorunun mutlu bir sona ulaşması. Mesela yeryüzünde evine ekmek götüremeyen hiçbir babanın kalmaması? O babanın fiziki yada akli olarak bir kusuru olsa dahi, evrenin ona en kolay ve en hümanist duygularla yaklaşıp ihtiyacını doğrudan karşılaması. Bir duygu, bir ihtiyaç, bir adet yada gelenek, bir hissiyat, bir hayal için dahi o babanın, günümüzdeki acımasız yaşama boyun eğmemesi. Sevdikleri için hayata tutunacak çözüm bulması.

Kafamdaki düşünceleri durduramıyorum çünkü insanım. Bir yıl önce tam bu gün ve bu saatte yaşadığım sıkıntıyı veya huzuru hatırlayamıyorum. Hatırlamıyorum çünkü beni yaratan kutsal, bana sınırlı hafıza verdi ve işime gelmeyen olay ve olguları unutmamı istedi. Ben önümdeki on yılı hunharca hayallerimde yaşarken, iki hafta sonra bana yaşatacağı yeni bir durum ile geçmişimi ve şu anda kurduğum on yıllık geleceğimi unutturabilelecek kudrette.

Kafamdaki düşünceleri durduramadığım için bana yaşadıklarımı, yaşamak isteyipte yaşayamayadıklarımı unutturabilecek dünyanın en ağır hipnozunu arıyorum. Öyle bir kıvamı olsun ki çilekten tatlı, en sevdiğimden güzel, yeryüzünün en büyük hazzından  keyifli.
Yeryüzünün en büyük hazzından keyiflisini bulurum belki çünkü tadamadığım on binlerce nimet var. Bu bir realite, tadamadığımdan bilmiyorum çünkü. Fakatt en sevdiğim var ya, ne ondan öncekileri, ne de onun için tatmadığım bütün hazları istemiyorum.

Kafamdaki düşünceleri durduramıyorum çünkü herşeye bir çözüm arıyorum. Sonra herşey bir sorun oluyor. Her sorunun acı bir hissiyatı ve tecrübesi oluyor. Ben bu anasını siktiğiminin dünyasında tecrübe edinirken acı çekiyorum ve bir çözüm bulamıyorum. En büyük uyuşukluğu arzularken yine hayalde yaşıyorum.


 Gübüristan

2 yorum:

  1. Blogunuzu beğendim ve takibe aldım.Zaman ayırmak isterseniz,sizi ve bu yorumu görecek olan herkesi blogumu takip etmeye davet ediyorum.Sağlıcakla Kalın.

    https://hepfragmanizle.blogspot.com/

    YanıtlaSil

Post Bottom Ad

Pages