Bloggerlar Buluşuyor - ÇÖP BİDONU

Sağ Baştan Say

Home Top Ad

Post Top Ad

15 Şubat 2018 Perşembe

Bloggerlar Buluşuyor


Blog World

Blog yazmaya başlamadan önce iyi bir blog okuyucusu oldum. Kalemi güçlü ve gerçekten değerli bilgi veren o kadar çok blog gördükten sonra, çoğu köşe yazarının emekliliğe ayrılma vaktinin geldiğini düşünüyorum. 
Blog yazarlığı ülkemiz de gün geçtikçe artıyor. Blog yazarları da değişik platformlarda kendi kolonilerini ilan edip, adeta o platformla yetiniyor ve diğer blogların çoğunu takip edemiyor. Adeta her blogger, üyesi olduğu grupla sınırlanıyor ve içeriklerini daha geniş kitleye tanıtamıyor. Ayrıca değerli bir blogger ile irtibat kurmak kısmen zorlaşıyor.

Bir bloğun en iyi takipçisinin başka bir blog yazarı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ürettiğimiz içeriği diğer bloggerlara tanıtırken, sayılı bir grupla yetinmemeli ve daha geniş kitlelere ulaştırmalıyız ki; öncelikle tatmin olalım ardından makul seviyede gelir elde edelim. Şu an facebook, instagram, google+ gibi paylaşım platformlarında ki bildiğim grupların toplam sayısı 10 bin civarında. Sadece bloggerların yer aldığı 10 bin kişilik sosyal paylaşım platformu olsa, dilediğin kategorideki bloglara ulaşabilsen, dilediğin blogger ile doğrudan irtibata geçebilsen ve içeriklerine kolaylıkla ulaşılabilse çok güzel olmaz mı? Böylelikle hemen hemen her bloğun günlük giriş sayısının da artacağını düşünüyorum. Ayrıca bir süre sonra bu sosyal paylaşım platformunun birçok farklı kategoriden oluşan dijital dergiye dönüşeceğine de inanıyorum. Kullanıcılarının belli bir birikim sahibi olması ve kültürel anlamda saygınlığa erişmiş kişilerden oluşması da değerli bir platform olacağını gösteriyor.

Bloggerlar Buluşuyor !


Ülkemizde ki bloggerların bir araya gelebilmesi ve sosyal paylaşımlarda bulunabilmesi için Blogcular Club sitesini kurduk. Kullanımı son derece basit ve facebook gibi kişiselleştirilebiliyor. Kayıt işlemini tamamlayıp profil ayarlarında sitenize ve diğer sosyal ağlarınıza kolaylıkla link verebilirsiniz. Daha sonra içeriklerinizin tanıtımını yapıp diğer bloggerları takip edebilirsiniz. Bu platformu kullanıcı durumuna göre geliştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca belirli zaman dilimlerinde, kullanıcıların oylarıyla en iyi içerik, en iyi blogger seçme etkinlikleri düzenlemeyi düşünüyoruz. Umarız yararı olur. İyi günlerde bloglayın. Sizde bu projeye katkı sağlamak isterseniz aşağıdaki linkten giriş yapabilir ve banner kodlarını sitenize ekleyebilirsiniz.

16 yorum:

 1. Teşekkür ederiz. Blog World sitesi hayırlı olsun, yolu açık olsun. Kaydımı yaptım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlı olsun. Biz de Blog Worlde teşekkürlerimizi iletiyoruz.

   Sil
 2. Kayıt olanlar var mı? Ben olamadım da...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kayıt aktif olarak yapılıyor. Yardım isterseniz blogworldd@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

   Sil
 3. Blog world sitesi hayırlı olsun . :)
  Büyük Blog Takip Etkinliğinden geliyorum bana da beklerim .
  Bloglarım :
  http://www.kuslarinizinde.com/
  http://zehracaseyler.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. Büyük blog takip etkinliğinden geldim ve takipteyim .Bana da beklerim
  Blog adresim :
  https://incidennotlar.blogspot.com

  YanıtlaSil
 5. Üye oluyorum hemen.Faydalı olması dileğiyle...

  YanıtlaSil
 6. Work and Travel programı, Amerika Birleşik Devletleri tarafından resmi olarak sınırları belirlenmiş ve desteklenen bir kültürel değişim programıdır. Work and Travel programı, şartları programa katılıma uygun üniversite öğrencilerine yaz tatillerini Amerika’da değerlendirerek uluslararası bir kültürel değişim yaşama ve tecrübe edinme fırsatını sunar. Work and Travel katılımcılarına özel bilgi ve beceri gerektirmeyen sezonel işlerde maksimum 4 ay süre ile Amerika’da çalışma ve kalma hakkı veren program, öğrencilere edinecekleri tecrübeyi minimum maliyete getirebilme olanağı sağlar. İsteyen öğrenciler program bitiminde toplam program süresini aşmayacak şekilde 25 güne kadar Amerika’da seyahat ve eğlenme amaçlı da kalabilirler.

  Bu sayede “Work and Travel” katılımcıları, yaşam masraflarını karşılayarak minimum maliyetle bir yazlarını Amerika’da geçirme imkânı elde eder ve Amerikan kültürünü yakından tanıma, farklı kültürlerden insanlarla tanışma, kendi kültürünü yeni insanlara aktarma, zengin tecrübelerle ülkelerine dönebilirler. Bu program sayesinde evrensel dil olarak görülen İngilizce bilgi ve becerilerinizi, bu dilin konuşulduğu bir ülkede yaşayarak geliştirme imkanı yakalayabilirsiniz. Bu benzersiz deneyim sayesinde insanlarla iletişim kurma yeteneğinizi geliştirip, Amerika’da yaşamış olmanın verdiği tecrübe ile ufkunuzun genişlediğini göreceksiniz.

  YanıtlaSil
 7. Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Bu arada sizi takibe aldım, bloğuma beklerim :)
  https://maviveedebiyat.blogspot.com

  YanıtlaSil
 8. Hoş ve yararlı bir blogunuz var,sizi yeni keşfettim ve takibe aldım. Sizi de beklerim,sağlıcakla kalın.https://dizifilmkitaptavsiye.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Post Bottom Ad

Pages