Süzgünüme - ÇÖP BİDONU

Sağ Baştan Say

Home Top Ad

Post Top Ad

22 Kasım 2017 Çarşamba

Süzgünüme


kutlama resmi
 Bu gece de sessizce izledim uyumanı.  Sen uyurken, ben sende bir rüya gördüm. Usulca sokuldum. Yavaşca yer edindim kalbinde. Açtım yüreğini öptüm. Kendin gibi güzel yüreğini. Ordaki düşleri gördüm, ölmek istedim. Rengarenk ama tertemiz, capcanlı ama fazlasıyla durgun.. Böyle bir diyarda, ancak huzurla ölünür sevgilim. Bir de huzurla sevilir. Ben seni huzurla severken ölmek istedim.
 
  Bir rüya daha gördüm rüyanın içinde, uykuda değilken. Sol bacağına not tutuşturulmuş beyaz bir güvercin. İsim yazılı notta, biraz senden biraz da benden. İçine ettiğim hayatımızın en güzel haberi belkide. Bende bir not düştüm kağıdın arkasına. ''En güzel haberi yıllar önce bugün verdiğin için binlerce şükür Rabbim".  Kalbini kırmadan kibarca reddettim güvercini. Canını acıtmadan saldım gökyüzüne. En güzel haberim hep sen kal diye.

  Gecelerce uykunda izledim seni. En savunmasız en masum halini. Her seferinde kendime kızıyorum biliyor musun? Yokluğunda bu bedene zulmettim diye. Varlığında da yüzünü güldürmeyi beceremedim diye. Bilirsin beni. Her türlü hayatın içine itinayla ederim. Ama severim de. Hem de delikanlı gibi severim. Özenle, samimiyetle. İki gözüm açıkken rüyana girer, bir kez daha severim. Usulca uyurum bir daha sende.

  Bu gece hep rüyada olmak istedim sevgilim, bütün kötülüklerden arınarak. Gecenin zifiri karanlığında sadece sana sarılarak. Hayalimizdeki koya göç edip orda rüzgar olmak istedim. Güzellikleri sana getirerek. Yaklaşacak bütün şerleri defederek. Yağmur olmak istedim, bedeninde yavaşça süzülerek. Güneş seni yakmasın diye yaprak olmak istedim, uzaktan hayranlıkla seyrederek. Ben hep sende kalmak istedim sevgilim, seni deliler gibi severek...

                                                                                                                                        GÜBÜRİSTAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Pages