Yeni Mezunlara Kariyer Yapmanın Yolları - ÇÖP BİDONU

Sağ Baştan Say

Home Top Ad

Post Top Ad

6 Mayıs 2017 Cumartesi

Yeni Mezunlara Kariyer Yapmanın Yolları

Yeni mezunlara müjde! Kariyer yapmak artık zor değil…
Kariyer Yapmanın Yolları
Yeni mezunların aklındaki ortak soru nasıl kariyer yapabilirim oluyor. İş imkanlarının kısıtlı olduğu düşüncesi daha çok tedirginliğe neden oluyor. işte rakiplerinize karşı bir adım önde olmanızı sağlayacak etkili kariyer yapmanın yolları:

Seçmek İstediğiniz Alanlar Hakkında Bilgi Toplayın.

Yeni mezun oldunuz ve önünüzde çok fazla yol var. Yönelebileceğiniz alanları bilmiyorsunuz hatta duymamış bile olabilirsiniz. Geç değil, tam zamanı araştırmanın. Her alanı artıları eksileriyle kaydedin. Alanında uzman kişilerle görüşün. Hatta gidip yerinde görün. Düşünceleriniz şekillenmeye başlayacaktır.

Gelecekte Nerede Olmanız Gerektiğine Karar Verin ve Topladığınız Bilgilerle Kendinize Uygun Alana Yönelin.

Kendinizi gelecekte nerede görmek istediğinize dair vizyon oluşturun. topladığınız bilgilerden size daha yakın gelen alanları seçin ve uygunluğunuzu denetleyin. Ayrıca iş hayatında başarılı olmanın yolu o alanda mutlu olmanızdan geçer bunu sakın unutmayın.

Kariyer Yapmanın YollarıEtkili ve Doğru CV Hazırlama Yöntemlerini Öğrenin.

Seçtiğiniz alanda kendinize göre bölümler buldunuz, artık başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey etkili ve doğru CV hazırlamak. Kendinizi en iyi şekilde ifade edip, neden sizi seçmeleri gerektiğini göstermek son derece önemli. 

Karşılaştığınız Örnekleri Değerlendirin.

Başladığınız alanda her şeyi ilk günden bilmeniz imkansız, kendinizi kötü hissetmeyin. Okuduğunuz okulda, çalıştığınız kurumda, çevrenizde iş performansını beğendiğiniz kişileri izleyin. Kendinizde olmasını istediğiniz, doğru olduğunu gördüğünüz davranışları özümseyin. Sadece iyi bir rol model değil kötü bir rol model ile de kendinizde istemediğiniz özellikleri de oluşturabilirsiniz.

Girişimci Ruhunuzu Ortaya Çıkarın. Yenilikleri Hayatınızdan Çıkarmayın.

Bağlı kaldığınız tek bir alan sizi kariyerinizin üst noktalarına taşımaz. Girişimci ruhunuz ile birçok alana yönelip kendinizi geliştirin. Eski sistem ile devam etmek yerine yenilik arayışı içinde olun. Bu hem kendisinizi iyi hissettirecek hem de çevreniz ve işverenler karşısında farkınızı ortaya çıkaracaktır.

Güncel Olayları Takip Edin ve Fırsatları Lehinize Çevirin.

Çalıştığınız kurumda yatay ve dikey alanlarda iş imkanları çıkabilir. Kariyerinizde ilerleme kaydetmek istiyorsanız takip edip, kendinize uygun bölümlere başvurun.

Zorluklarda Yılmayın.

Her zorluk problemi analiz edip yeni çözüm yolları bulmayı sağlar. Problemler karşısında gösterdiğiniz direnç, sizi daha büyük zorluklara hazırlar.
Kariyer Yapmanın Yolları


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Pages