Türkiye'nin En Değerli 10 Markası - ÇÖP BİDONU

Sağ Baştan Say

Home Top Ad

Post Top Ad

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Türkiye'nin En Değerli 10 Markası


Ekonomi dünyasının dinamikliği sayesinde öne çıkan markalar sürekli değişiyor. Ülkemizdeki rekabetin büyük önem taşıması ile yenilenen değerli markalar listesi merak ediliyor. İşte size Türkiye’deki en değerli on markası.

            1.      TÜRK HAVA YOLLARI
Türk Hava Yolları
Türkiye’nin en eski kurumlarından olan ve defalarca Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi seçilen Türk Hava Yolları listemizin birinci sırasında yer alıyor. 2017 yılı verilerine göre değeri 2.45 milyar dolar. Dünyanın en değerli hava yolları şirketlerinin arasında 16’ıncı sırada yer alıyor.

            2.   TÜRK TELEKOM
Türk Telekom
1955 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kurulan Türk Telekom şirketi listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Yönetiminde Suudi Arabistanlı Oger Telekom şirketininde söz sahibi olduğu Türk Telekom şirketi, 2026 yılında tamamen Türkiye Cumhuriyeti’ne ait oluyor. Şu anki değeri 2.35 milyar dolar.

             3.       ARÇELİK
Arçelik
1955’ten günümüze kadar Türkiye’deki pazarda etkili olan Arçelik, en değerli üçüncü marka olarak karşımıza çıkıyor. 1.9 milyar dolarlık değeri ile listemizin üçüncü sırasında.


4.       AKBANK
AkbankBankacılık alanında önde gelen kuruluşlardan olan Akbank ise dördüncü sırada karşımıza çıkıyor. 1948 yılında Adana’da pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulup zamanla piyasadaki en etkili isimlerden olmayı başarıyor. Şu anki değeri 2 milyar doların üzerinde.
           5.       GARANTİ
Garanti
1946 yılında başkentte kurulan Garanti Bankası beşinci sırada yer alırken, Türkiye’deki özel bankalar arasında ikinci sıraya sahip. 2017 yılı değeri 39 milyon 690 bin Türk Lirası.

            6.       TURKCELL
TurkcellÜlkemizdeki en köklü telekomünikasyon şirketi olan Turkcell’in kurulumu 1994’e kadar uzanıyor. Ülke sınırları içinde her yerden iletişim sağlayabilmesi sayesinde listemizin altıncı sırasında.
             7.       İŞ BANKASI
İş BankasıÇalışan ve emeklilerini kendine ortak ederek çift taraflı memnuniyeti sağlayan İş Bankası’nın günümüzdeki değeri 29 milyon 186 bin Türk Lirası.

            8.       ANADOLU EFES
Anadolu Efes
Basketbol dünyasındaki başarılarıyla Türkiye’nin adını dünyaya duyurmaya başaran Anadolu Efes listemizin sekizinci sırasında yer almayı hak ediyor.

9.       YAPI KREDİ
Yapı Kredi
1944 yılında ülkemizdeki bireylerin konut almasını kolaylaştırmak için kurulan Yapı Kredi, ilk özel banka olma ünvanını da taşıyor. Listemizin dokuzuncu sırasında yer alırken, Türkiye’nin dördüncü büyük özel markası.


           10.   HALKBANK
Halkbank
Listemizin son sırasında yer alan Halkbank, geçtiğimiz yıllara göre kazancını büyük oranda arttırmış durumda. Üstelik yurtdışında da en aktif Türk bankaları arasında yer alıyor. Sırbistan’daki yerel bankalar ile yarışabilir durumda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Pages