Tema resimleri Storman tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Comments

Facebook

Blog Archive

Categories

İLETİŞİM ADRESİ

İLETİŞİM ADRESİ

Ad Home

Tags

latest tweets

Instagram posts

flickr photos

random posts

Magazine

Random Posts

Videos

Recent Posts

Header Ads

Popular Posts

Sports

28 Nisan 2017 Cuma

Sosyal Medyanın İş Yaşamına Etkisi

 

Sosyal Medya İş Yaşamına etkisi
  
Teknolojinin hızla gelişmesi, insanlarla iletişim ağımızın artmasına neden oldu. Yaşamlarımızı,
 çevremizdekilerle kolaylıkla paylaşabileceğimiz mecraların ortaya çıkmasını sağladı. Yediğimiz yemekleri, giydiğimiz kıyafetleri bile sosyal medyada paylaşır hale geldik. Peki, hayatımızı sosyal medyaya aktarırken geleceğimizi ipotek altına alabileceğimizi biliyor musunuz?

İŞVERENLER ADAYLARIN SOSYAL MEDYA HESAPLARINI İNCELİYOR

  Başvurduğunuz işlerde öz geçmişinizin görüntülendiği kadar sosyal medya hesaplarınızda görüntülenir. Size ait hesabınızda uygunsuz içeriklerin bulunması, işverenin kanaatini olumsuz etkileyecektir.  İşverenlerin sosyal medya hesaplarında aradıkları ise; önceki işlerinizle alakalı paylaşımlardır. Sosyal medya hesaplarınızda önceki işiniz ile alakalı olumsuz eleştirileriniz işverenin gözünde iyi bir etki bırakmayacaktır. İşverenlerin dikkate aldığı sosyal medya araçlarının başında facebook gelmektedir. İnstagram ve twitter adresleriniz de gözlemlenecek platformlar arasındadır.  Nitekim twitter sosyal medya aracı Avrupa ülkelerinde halen iş ilanları için kullanılmaktadır. Önceki işleriniz hakkında yaptığınız iyi paylaşımlar sayesinde olumlu etki bırakabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA SAYESİNDE İŞ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

Sosyal Medya İş Hayatı
  Sosyal medyayı araç olarak kullanıp kendinizi veya işinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Sadece iş başvurularının yer aldığı sitelerin yanında, sosyal medyada etkili bir profil oluşturup başvurularda bulunabilirsiniz. Bu alanda dikkat etmeniz gereken alanlardan biri de Google kimliğinizi kullanmanız olacaktır. Sosyal medya araştırmasında isminiz ile alakalı bir paylaşımın olmaması, teknolojiyi etkin kullanmadığınız kanaatini oluşturacaktır. En büyük arama motorlarından olduğu kabul edilen Google ise bunu avantaja çevirebilir. Google hesap kimliğinizi kullanarak sevdiğiniz ve başarılı olabileceğiniz alanlar ile ilgili paylaşımlarda bulunun. Şahsınız ile ilgili melankolik ve karamsar izlenim uyandıracak her türlü paylaşımdan uzak durun. Hayata ve karşılaştığınız durumlara karşı pozitif duruş sergilediğinizi gösterin. Böylelikle rakiplerinize karşı bir adım önde olabilirsiniz.

  Sosyal medya hesabınızdaki paylaşımlarınızdan biri özgeçmişiniz olsun. Kendinizi çok iyi ifade eden öz geçmiş oluşturun. Lisans dereceniz, yabancı dil durumunuz sahip olduğunuz her yeteneği açık bir şekilde ifade edin. 

0 on: "Sosyal Medyanın İş Yaşamına Etkisi"